WIZUALIZACJE 3D

Wizualizacje 3D są procesem pozwalającym na prezentowanie dowolnych produktów wygenerowanych w całości cyfrowo w sposób w pełni fotorealistyczny. Rozwój narzędzi stosowanych w grafice 3D oraz rozwiązań technologicznych z których korzystają, był w ostatnich latach bardzo dynamiczny co przełożyło się na jakość oraz szybkość pracy projektantów. Wizualizacje pozwalają obrazować produkty w fazie projektowej, takie które istnieją tylko na papierze. Pozwalają także robić wszystko to co w tradycyjnej fotografii jest niemożliwe lub nieopłacalne. Wizualizując produkty można sobie pozwolić na ich przekrawanie, spalanie, oblewanie bez konieczności niszczenia prawdziwego produktu. Dają także większą kontrolę nad kompozycją i finalnym efektem a wprowadzenie poprawek do wirtualnej sesji zdjęciowej nie wymaga organizacji całego planu zdjęciowego na nowo.

 

Dzięki wizualizacjom 3D możemy przedstawiać ten sam produkt wykonany w wielu różnych materiałach. Obecnie nie potrzebujemy organizować sesji zdjęciowej ze 100 krzesłami w różnych obiciach. Wystarczy jeden model 3D i 100 cyfrowych materiałów żeby osiągnąć fotorealistyczny rezultat bez ponoszenia kosztów produkcji dużej ilości mebli.

 

Wizualizacje 3D dają niezwykłą wolność i elastyczność tworzenia a dzięki wprowadzonym, fizycznie poprawnym metodom kalkulacji w programach graficznych, dostrzeżenie różnic między tradycyjnym zdjęciem a obrazem 3D staje się praktycznie niemożliwe.

PROCES

dostarcz nam materiały prezentujące bryłę produktu: szkice lub rysunek techniczny;

przygotujemy pierwszą bryłę 3D którą wspólnie dopracujemy do pełnej zgodności z rzeczywistością;

w oparciu o Twoje zdjęcia i inne materiały przygotujemy fizycznie poprawne cyfrowe materiały;

wkomponujemy Twój produkt w dowolne otoczenie i przygotujemy oświetlenie odpowiadające kryteriom;

wykonamy finalny render produktu i jeśli zajdzie taka potrzeba nałożymy na niego efekty imitujące niedoskonałości fotograficzne.

biuro @ animacje3d.com

+48 600 044 569

adrian @ animacje3d.com

+48 666 324 687

michal @ animacje3d.com